Ve Velké Bíteši zazní STABAT MATER a to hned dvou autorů Cordial Musica ve spolupráci s městem a farností Velká Bíteš si Vás dovoluje pozvat na koncert v rámci Svatováclavského festivalu hudby a umění.

V podání českého souboru Vernum 2013 Ensemble zazní jeden z nejkrásnějších mariánských textů Stabat Mater (Stála matka bolestná). Posluchači i ji uslyší latinsky v zhudebnění Francoise Poulenca a polsky od Karola Szymanowského. Skladby zazní v úpravě pro sbor a varhany.

Řídí: Ondřej Tajovský
Vernum 2013 Ensemble je uskupení profesionálních i amatérských zpěváků a hudebníků, kteří se při různých příležitostech setkávají a koncertují prostě pro radost. Záměrem je také dostat krásnou hudbu v poctivém muzikantském provedení do zajímavých prostor a míst a hlavně přinést hudbu lidem, kteří zde žijí.
Závěrečný koncert Svatováclavského festivalu hudby a umění se uskuteční v kostele sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši v sobotu 10. října 2015 od 18 hodin.
Přijďte te si poslechnout krásnou hudbu v krásném prostředí.

Vstupné dobrovolné