Velká Bíteš - Bítešské hody jsou jednou z největších akcí svého druhu na Vysočině. Již posedmé bude jejich program obohacen o soutěžní klání pro děti s názvem Bíteš hledá borce.

Mám radost, že si toto soutěžní klání našlo velkou řadu příznivců. V nádherném prostředí farní zahrady si na svoje přijdou malí i velcí příznivci dobré zábavy,“ říká místostarosta Velké Bíteše Tomáš Kučera. Děti budou soutěžit na bítešské farní zahradě o hodové sobotě 13. září.

Sedmička je pro soutěž příznačným číslem. Na sedmi stanovištích tak budou bojovat děti od 5 do 14 let v několika věkových kategoriích. Akce, kterou budou připravovat desítky dobrovolníků, má zároveň přilákat pozornost dětí ke sportu a následující pravidelné činnosti. Jen borec, který pravidelně sportuje, totiž svoje umístění může příští rok obhájit. V minulých letech se několika borcům takový úspěch již povedl.

Aby si přítomní rodiče i děti mohli akci opravdu užít, nebude chybět skákací hrad, hudba, táborák a bohaté občerstvení.

Vrcholem programu bude slavnostní vyhlášení nejlepších bítešských borců, kterým předá odměny rychtář letošních hodů Zdeněk Řezáč. Akci pořádá místní Kolpingova rodina ve spolupráci s KDU-ČSL 13. září od 15:30 odpoledne.

/ Ladislav Koubek