Nejnovější CD kapely Žalozpěv se jmenuje Březiny. Bylo natočeno v kostele v Březí, jehož krásnou akustiku kapela moc pochvalovala. A protože kapela mí k tomuto místu vřelý vztah, rozhodla se kostel v Březí i podpořit. Veškerý výtěžek z prodeje CD bude věnován na pořízení nových varhan. Položili jsme několik otázek Jirkovi Nohelovi:

Složení kapely Žalozpěv

Petr Novotný - baskytara

Markéta Štouračová - příčná flétna,

Aleš Tomek - housle

Jirí Nohel - kytara a zpěv

CD Březiny

• Cena: 300 Kč

• Krásný vánoční dárek

• Výtěžek je věnován na nové varhany v Březí

• K dostání v bítešském kostele

Jak vznikl název nového CD? Je to jen díky obci Březí?

Opravy velké kostelní věže pomalu směřují do finiše. V pátek 24. srpna se uskutečnila kontrolní schůzka zástupců farnosti, Státního památkového úřadu, města a technického administrátora stavby. Finančně se na opravě podílí zejména Ministerstvo kultury, které poskytlo dotaci 410 000 Kč z programu Regenerace památkových zón. Rovným čtvrtmilionem přispělo město a zbylých 115 000 Kč mezi sebou vybrali farníci. Ti ovšem se sbírkami na kostel nekončí. Farnost připravuje vybudování nového topení v kostele. Důvod je prostý: „Když je tuhá zima, při současném přitápění v kostele klesá teploměr na -4. To se projevuje současně i účasti věřících. Starší a staří lidé mají obavu ze zhoršení chronických nemocí. Chybí také děti, které z obavy rodiče neposílají," říká otec Bohumil Poláček. „Teplota pak není jako v ledničce, kde je okolo čtyř stupňů nad nulou, ale dokonce jako v mrazáku." Letošní zimu se snad bítešský kostel z mrazáku stane příjemnějším místem. Účinné přitápění k tomu vydatně pomůže.
/ LK

Od začátku roku bítešští farníci na opravy kostela vybrali již 166 150 Kč.

6. května bude v Bíteši sloužit bohoslužby P. Miroslav Prajka, rodák z Lanžhota, nyní jako kaplan ve Velkém Meziříčí a Borech.

11. května v 18:00 bude v Bíteši kázat indický kněz rev. Fr. Vadakkemury George Saji, známý jako P. Anthony.

V dubnu proběhla v naší farnosti vizitace. Velkomeziříčský děkan Lukasz Szendzielorz se setkal na faře s ekonomickou a pastorační radou farnosti.

Májové pobožnosti k Panně Marii se budou konat po celý květen každou neděli v 19.00 a ve vybrané všední dny po mši sv. v bítešském kostele.

kratce_z_farnosti_sm