Hned po dokončení opravy fasády bítešského kostela, které přeje krásné podzimní počasí, se řemeslníci přesunou na kostel v Košíkově. Stane se tak hned na počátku října.

Košíkovský kostel již po víc než 20 letech od poslední generální opravy (ta započala v roce 1989) rekonstrukci nutně potřebuje. Jak řekl Exitu předseda osadního výboru Miloš Jůza, původně byla oprava plánována na příští rok. Tím, že se spojí s opravou bítešského kostela, však dojde k uspoření nákladů na dopravu lešení. Celkem bude oprava vnější fasády košíkovského kostela stát cca 200 000 Kč a bude ji financovat bítešská farnost. Zároveň bude farnost žádat o příspěvek i město.

/LK

Bohužel musel být zrušen bod programu 22.30 - Zamyšlení vojenského kaplana, protože se nemůže z vážných důvodů dostavit.

Děkujeme za pochopení!