Zkušený písničkář, zpěvák, kytarista a kapelník skupiny Oboroh vystoupí ve Velké Bíteši již tento pátek 18. listopadu v 19 hodin. Koncert se koná v sále Základní hudební školy a všechny zve velkobítešská farnost.

Nechte se naladit i touto recenzí, kterou napsal Jiří moravský Brabec:

 

Jen pro dospělé! Tak stojí psáno na časopisech, které přitahují šestnáctileté panice. Protože fyziologicky jsou jim ty obrázky venkoncem teoreticky jasné, mají pocit, že vlastně chápou, co je svět dospělých. Nevědí, že to celé je jen reklamní tah a že ty obrázky jsou schválně takové, aby je chápali i v šestnácti.

Mám někdy obavy, že i většina muziky (a kumštu vůbec) je dělána tak, aby zpívala a hrála o záhadných věcech dospělým způsobem, který bez problémů pochopí i šestnáctiletí, s barvotiskovými zápletkami, přehledně a s jednoznačnými obrazy.

Ve skutečnosti je svět nejednoznačný, ale přitom se spoustou podivuhodných harmonií, zvláštních příběhů a útržků. Každý pokus vypovědět o něm dospěle si vyžaduje mnohem víc poctivosti a posmutnělou krásu, kterou nakonec najdete, neprodáte na titulních stranách obscénních časopisů. Přesto stojí za to ji objevovat.

Jsem rád, že se to Slávkovi Klecandrovi (a jeho přátelům) podařilo a těším se z toho.

A když přijde někdo na návštěvu, nemusím nic trapně schovávat za zády.“

 

Jiří moravský Brabec o sólovém albu S.Klecandra „Protější břeh“

s_klecandr_plakatek