Drazí přátelé,

tento víkend budete slavit krásné dvacetiny naší bítešské Kolpingovy rodiny. Je to už dospělá mladá dáma. :-) Společně s přáteli ze Schrobenhausenu budete vzpomínat na naše začátky i na další roky a na hezké věci, které jsme společně zažili. Moc nás mrzí, že u toho nemůžeme být s Vámi. Jsme zrovna v Bruselu a nemůžeme přijet, tak Vás aspoň takto na dálku zdravíme a budeme s Vámi aspoň v duchu. Nějací zástupci naší rodiny se naštěstí zúčastnit mohou, tak nám budou povídat, jak jste slavnostní víkend prožili. Těšíme se také na nějakou fotodokumentaci a posíláme Vám jednu naši fotku ze září. Fotil nás Kristi án v Tervurenu, v parku kousek od našeho belgického bydliště.

Hezky si to užijte a těšíme se aspoň na Vás Bítešské o Vánocích.

Eva a Tomáš

 

A Tomášovo doplnění: 

Asi bych to ani nebyl já, abych nepřipojil pár slov. Chtěl bych především říci, že právě dnes a v této zemi, má Kolpingovo dílo svůj význam. Působí v době, kdy celá Evropa hledá svou identitu, jako by zapomínala, že ji už dávno má a že je její povinností šířit dál "radostnou zvěst"- Kolpingovo dílo má v tomto svou nezastupitelnou roli a své povinnosti.  Je třeba znovu připomínat, že jenom v křesťanství nalezneme svou budoucnost a že se to zdaleka netýká jen nás evropanů. Nechceme se jen bavit. A "potřeby naší doby nám ukáží, co máme dělat."

 

Fotografie z oslav 20 let Kolpingovy rodiny ve Velké Bíteši si můžete prohléhnout ve fotogralerii.