Den 10. - 23. 7. 2016

Po ranní modlitbě jsme společně zasadili před kostelem památeční strom Světových dnů mládeže.

Potom jsme šli na nedalekou louku. Mezitím se ozvaly sirény a ze všech stran se začali sbíhat místní chlapci a děvčata k hasičce. V rychlosti se oblékli do uniforem, nastoupili do auta, spustili houkačku a vyjeli před garáž. V rychlosti uhasili ohniště před hasičkou a pozvali nás na exkurzi.

Po společném slavnostním obědě se celá místní diecéze sjela na jedno místo - do Starého Saczu. Tam byla sloužena mše s domácím biskupem Andrejem. Mše se zúčastnilo poměrně dost lidi z různých národů: například z Čadu, Brazílie, Chile, Francie, Ukrajiny, Itálie nebo USA.

Po bohoslužbě následoval festival mladých, při kterém každý národ ukázal ve třech minutách to nejlepší. Češi zazpívali lidovky a zatančili polku.

O půlnoci jsme se vrátili do svých rodin a šli spát.