3. srpna jsme se opět po roce a již počtvrté, pod vedením hlavní vedoucí Kačky Ráboňové, vydali na táborový pobyt, který nám přichystal spoustu dobrodružství. Letos jsme se téma celotáborové hry dozvěděli netradičně již před odjezdem, když jsme byli vítáni Jeffem Probstem a jeho asistentkami, jakožto účastníci reality show Survivor.

Karty byly vyloženy na stůl a všichni účastníci si byli vědomi, co je v dalších dnech čeká. Byl před námi pobyt za skrytými kamerami plný výzev, her o imunitu, kmenových rad a ostatních aktivit spojených s reality show Survivor. A také pobyt plný boje o přežití nás samotných, a to nejen dětí. (Vedoucí tuto reality show prožívají každoročně.)

Děti si samy zvládly postavit přístřešek, kde přespaly. Splnily Grifova pera odvahy, síly, mrštnosti i ohně. Potkaly se s dávnými kmenovníky ostrova Efaté, na němž jsme celých 13 dní přebývali. Denně plnily úkoly za záchranu duší svých spolutáborníků a denně se setkávaly s dávnými nadpřirozenými bytostmi ostrova, a to s Hobity, Vodníky, Elfy, Fénixem, Pouštními válečníky, Mořskou pannou, Amazonkami, dávným Gryfem a nakonec i s vládcem ostrova, Avatarem.

Myslím si, že letošní tábor patří mezi opravdu úspěšné. A jak říká Otec Bohumil: „ To, co je hezké, rychle utíká.‘‘ A že nám těch 13 dní uteklo jako voda! A také rok co rok s námi jezdí nějaký zvířecí přírůstek k našim dětem. Letos jsme kromě prasátka Májky přivezli i kůzlátko Jůlinku a i mezi nimi vzniklo velké přátelství.

Fotografie naleznete ve fotogalerii z Farního tábora pro starší děti 2015

/ Kateřina Ráboňová

Psáno pro Exit 162

alt