V pátek 27. 11. a v sobotu 28. 11. 2015 proběhla u nás ve Velké Bíteši duchovní obnova s oblátem Martinem Sedloňem.

Z duchovní obnovy si nyní můžete poslechnout záznam zde: Duchovní obnova - Martin Sedloň

V rámci rekolekce v Chebu, měl oblát Martin Sedloň promluvu na podobné téma. Můžete ji nalézt pod následujícími odkazy:

Písemné podklady k rekolekci s P. Martinem Sedloněm, OMI, "Stávat se chlebem života" (Cheb 28. listopadu 2015)

Rekolekce s Martinem Sedloněm, OMI: "Stávat se chlebem života"

1. část (57 min.), 2. část (37 min.), 3. část (54 min.), 4. část (53 min.), 5. část (22 min.).

6. část (21 min.) - sestřih komentářů Martina Sedloně při závěrečné společné reflexi

7. část (19 min.) - kázání Martina Sedloně a úvod Petra Hrušky ke Svatodušní novéně

Tyto a další kázaání můžete nalézt na stránkách římskokatolické farnosti Cheb

Také můžete navštívit stránka pátera Martina Sedloně: Martin Sedloň

Vydařené počasí, dobrá příprava a chuť bojovat. To byly předpoklady, které na maximum vybičovaly výkony dětí o hodové sobotě, která odhalila největší borce města. Ze sedmi sportovních soutěží, které pro ně připravili táboroví vedoucí v čele s Katkou Ráboňovou, vyšla celkem dvanáctka borců, kteří ve svých kategoriích obsadili stupně vítězů.

Sladké odměny jim předal rychtářský pár letošních hodů Zdeněk a Jitka Řezáčovi. A letošní program navštívili i hodoví policajti. „Mám radost, že se nám program hodů podařilo obohatit. A veliké poděkování chci složit všem, kdo soutěže připravovali,“ říká místostarosta Tomáš Kučera, který je otcem jedné z vítězek.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii v albu s názvem "Bíteš hledá borce".

Výsledky soutěže Bíteš hledá borce 2015

Předškoláci: 1. Věra Chadimová

2. Nela Janoušková

3. Monika Losová

1. – 3- třída: 1. Karel Halámek

2. Simon Kroulík

3. Kristýna Hotárková

4. – 6. třída: 1. Adam Janošek

2. Jan Kroulík

3. Marie Kratochvílová

7. – 9. třída: 1. Tereza Kučerová

2. Kristýna Sondorová

3. Jitka Tyrychterová

/ LK

V neděli 30.8.2015 proběhl na farní zahradě po táborový sraz ,,pirátů“  letošního mladšího farního tábora v Čučicích. Krásné počasí bylo zárukou povedeného odpoledne při táboráku a zábavních hrách.

Fotografie si můžete prohlednout v naší fotogalerii v albu s názvem "Táborový sraz s dětmi - Čučice 2015".

Za táborový tým Jan Václav Brym

3. srpna jsme se opět po roce a již počtvrté, pod vedením hlavní vedoucí Kačky Ráboňové, vydali na táborový pobyt, který nám přichystal spoustu dobrodružství. Letos jsme se téma celotáborové hry dozvěděli netradičně již před odjezdem, když jsme byli vítáni Jeffem Probstem a jeho asistentkami, jakožto účastníci reality show Survivor.

Karty byly vyloženy na stůl a všichni účastníci si byli vědomi, co je v dalších dnech čeká. Byl před námi pobyt za skrytými kamerami plný výzev, her o imunitu, kmenových rad a ostatních aktivit spojených s reality show Survivor. A také pobyt plný boje o přežití nás samotných, a to nejen dětí. (Vedoucí tuto reality show prožívají každoročně.)

Děti si samy zvládly postavit přístřešek, kde přespaly. Splnily Grifova pera odvahy, síly, mrštnosti i ohně. Potkaly se s dávnými kmenovníky ostrova Efaté, na němž jsme celých 13 dní přebývali. Denně plnily úkoly za záchranu duší svých spolutáborníků a denně se setkávaly s dávnými nadpřirozenými bytostmi ostrova, a to s Hobity, Vodníky, Elfy, Fénixem, Pouštními válečníky, Mořskou pannou, Amazonkami, dávným Gryfem a nakonec i s vládcem ostrova, Avatarem.

Myslím si, že letošní tábor patří mezi opravdu úspěšné. A jak říká Otec Bohumil: „ To, co je hezké, rychle utíká.‘‘ A že nám těch 13 dní uteklo jako voda! A také rok co rok s námi jezdí nějaký zvířecí přírůstek k našim dětem. Letos jsme kromě prasátka Májky přivezli i kůzlátko Jůlinku a i mezi nimi vzniklo velké přátelství.

Fotografie naleznete ve fotogalerii z Farního tábora pro starší děti 2015

/ Kateřina Ráboňová

Psáno pro Exit 162

Chudáci děti. Unavené po dlouhém školním roce ještě netušili, co je čeká. S velkými zavazadly, s úsměvy na tvářích. Tak nastoupili 4. července 2015 na v tu chvíli ještě klidnou plavbu po širém moři s kapitánem Jackem Sparrowem. Ani se nestačili divit. Po několika námořních mílích přepadl naši loď, Černou Perlu, zlý námořník a pirát, kapitán Barbarrosa. Strachem nám ztuhnul úsměv na tvářích. Měli jsme hodně co dělat, abychom zachránili slečnu Elizabeth Swannovou, ale i sami sebe. Zlí piráti nás nešetřili. Svou zlost nad naším spravedlivým počínáním dávali znát nejen ve dne, ale i v noci...

Naštěstí se na naši stranu přidal mladý kovář William Turner. Ten jediný mohl zachránit od prokletí  začarované piráty a tudíž i nás. A tak jsme mohli po náročné týdenní plavbě v míru připlout do našeho domovského přístavu. Obohaceni novými zkušenostmi, vyzbrojeni odvahou, novými kamarády a nezapomenutelnými zážitky. Díky všem za nádherný tábor!

Za táborový tým
Jan Václav Brym

Fotografie z tábora naleznete ve fotogalerii.