Poslední týden v červenci využilo osm bítešských rodin ke společné dovolené pod záštitou Kolpingovy rodiny. Cílem byla návštěva Píseckých hor a přírodních, historických nebo technických zajímavostí v přilehlém okolí. Spontánní změna nevyhovujícího ubytování na chatě Živec hned první den, slibovala dobrodužný pobyt, který byl mimo to zaručen i počtem 24 dětí na 15 dospělých. Protože mezi hodnými a unavenými dětmi existuje jistá souvislost, byl na každý den naplánován pořádný celodenní výlet. Po zemi (Písecké hory, klášter Svatá Hora u Příbrami), v povětří(rozhledna Jarník), po vodě (splouvání Otavy), pod hladinou (exkurze na dno Orlické přehrady) a i v podzemí(příbramská expozice hornictví). Absenci vzdělání o prázdninách jsme dětem vynahradili na hradě Zvíkov, navštívili jsme i památník politických vězňů Vojna v Lešeticích a památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, kde si některé děti stále připadaly jako na Vojně. Plni zážitků z procházek pěkným krajem a dojmů zanechaných středo-jihočeskou pohostinností jsme se v pořádku a rádi vrátili domů.