Rok 2014

Bítešští hasiči ve spolupráci s Kolpingovou rodinou dnes uspořádali tradiční drakiádu.

Majitele nejhezčích a nejlépe létajících draků odměnil František Bradáč, který se srdečně pozdravil s řadou svých přátel a příznivců. Krásné počasí přálo účasti a oslavě vynikajícího výsledku prvního kola senátních voleb. Druhé kolo se uskuteční již za pět dní, 17.-18. října.

/ LK

alt

alt

alt

 

V neděli 21. září 2014 se na farní zahradě sešly děti a vedoucí letošního tábora v Rudíkově.

Po odpoledni plném her, zpěvu, opékání a dobré nálady jsme společně s panem farářem v kostele poděkovali nejen za uplynulé prázdniny, ale i poprosili za nový školní rok. Všichni jsme si sraz jaksepatří užili.

Fotografie z setkání naleznete zde.                                                 

Jan Václav Brym

 

Rok se s rokem sešel a dne 5.8. 2014 jsme se s třiceti dětmi a několika dospělými, vydali na každoroční táborové dvanáctidenní bytí na krásné tábořiště, nacházející se pouze strmý kopeček od řeky Oslavy.
Indiánské tee-pee byly naším domovem a kovbojský život naším denním chlebem. S dětmi jsme dvanáct dní obnovovali zničené a zužované město bandity. Stavěli jsme různé budovy, od farmy, kamenolomu, až například po školu či radnici a kostel, a strategickým přemýšlením bojovali ve skupinkách proti sobě.
Náš poklidný westernový život nám narušili Indiáni, se kterými nás čekalo zápolení a dokonce i přislíbení pomoci poté, co jsme na vlastní oči viděli vyvraždění indiánského města zlými bandity. Společně s těmito Indiány jsme objasnili záhadu starých mytických mrtvých Indiánů a jejich věčného života, moc banditů vycházející z orlího drápu, který byl jejich amuletem mládí a síly. Ten jsme získali a vrátili zpět našim pokrevním rudým bratrům a poslední den získali aztécký poklad. V průběhu tábora nás také navštívil Limonádový Joe s celým městem.
To vše nás stálo spoustu sil a odvahy. Zvládli jsme únos hlídek, každodenní hlídání tábora, získání orlích per a s nimi spojené velké sebezapírání.
Spoustu jsme se toho naučili a především získali nové vzpomínky a zážitky. Učili jsme se rozdělání ohňů, práci se dřevem, vázání uzlů, přenášení břemen, střílení do terče, odlévali jsme z cínu, připravili výborný sýr a dozvěděli se více o obchodě a práce s financemi. Vyrobily si lapače snů, kontrolovali úklid každého z nás, otužili se ve studené vodě a především získali spoustu nových přátelství.
A po celou dobu nás zde ctila svojí přítomností Billy. A kdo že to byla Billy? No přeci naše prasátko, Billy (:

Děkuji vedoucím, kuchařům a i vám, dětem!

Nezapomeňte se podívat na fotografie z našeho tábora.

alt


Hlavní vedoucí, Kateřina Ráboňová

                  Rozpis hodin náboženství pro školní rok 2014-2015

 

Třída

Den

Hodina

Místo

Vyučující

1.

pondělí

čtvrtek

11.50

11.50

učebna vchod z Tišnovské      1. patro vedle sborovny

Mgr. Fatěnová

Mgr. Fatěnová

2.

 

 

úterý

11.50

učebna vchod z Tišnovské      1. patro vedle sborovny

Mgr. Kučerová

3.

 

 

pondělí

13.00

 

 

učebna vchod z Tišnovské      1. patro vedle sborovny

Mgr. Fatěnová

4.

úterý

čtvrtek

13.00

13.00

učebna vchod z Tišnovské      1. patro vedle sborovny

Mgr. Kučerová

Mgr. Fatěnová

5.

středa

13.00

učebna vchod z Tišnovské      1. patro vedle sborovny

Mgr. Dvořáková

6. - 9.

středa

14.00

          v nové budově

Mgr. Poláček

Náboženství se vyučuje od pondělí 15.9.2014    1. stupeň na staré škole, 2. stupeň v nové budově
na Sadové od středy 24.9.2014.
První třída bude rozdělena do skupin v pondělí 15.9.2014 a čtvrťáci budou
rozděleni do skupin v úterý 16.9.2014. Do těchto hodin ať přijdou všechny děti.

 

 

Poslední týden v červenci využilo osm bítešských rodin ke společné dovolené pod záštitou Kolpingovy rodiny. Cílem byla návštěva Píseckých hor a přírodních, historických nebo technických zajímavostí v přilehlém okolí. Spontánní změna nevyhovujícího ubytování na chatě Živec hned první den, slibovala dobrodužný pobyt, který byl mimo to zaručen i počtem 24 dětí na 15 dospělých. Protože mezi hodnými a unavenými dětmi existuje jistá souvislost, byl na každý den naplánován pořádný celodenní výlet. Po zemi (Písecké hory, klášter Svatá Hora u Příbrami), v povětří(rozhledna Jarník), po vodě (splouvání Otavy), pod hladinou (exkurze na dno Orlické přehrady) a i v podzemí(příbramská expozice hornictví). Absenci vzdělání o prázdninách jsme dětem vynahradili na hradě Zvíkov, navštívili jsme i památník politických vězňů Vojna v Lešeticích a památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, kde si některé děti stále připadaly jako na Vojně. Plni zážitků z procházek pěkným krajem a dojmů zanechaných středo-jihočeskou pohostinností jsme se v pořádku a rádi vrátili domů.