V neděli 13. října 2013 proběhl jubilejní sedmý ročník oblíbené drakiády, kterou pořádá Kolpingova rodina Velká Bíteš. Ještě v poledne to vypadalo s počasím velice nepříznivě, mrholilo a byla zima. Ale pořadatelé to měli se sv. Petrem dobře domluvené a akce se uskutečnila za krásného slunného počasí. Dostavilo se babí léto, které jsme snad ani nečekali. Jenže ouha. Když pršelo, foukal vítr. Když svítilo sluníčko, bylo bezvětří. Šikovnosti dětí a mnohdy i rodičů se i přesto vzneslo k obloze bezmála 40 draků. Byly připraveny soutěže o draka, který byl nejoriginálnější, který nejvýše dolétl, který byl největší a který měl nejdelší ocas. O další program se postarali členové místního sboru dobrovolných hasičů, kteří se svojí zásahovou technikou zpestřili dětem i dospělým zábavný program.

/David Dvořáček

Výsledky nedělní Drakiády:
Nejzdatnější letec
1. Monika Antalíková
2. Josef Chadim
3. Vašek Chadim

Nejoriginálnější drak
1. Tereza Babáková
2. Radek Lavický
3. Jakub Dufek

Největší drak
1. Dohnal Jirka
2. Veronika Melicharová
3. Karel a Patrik Daňek

Nejdelší ocas draka
1. Terka Smutná
2. Brychtová Adéla
3. Plocek Vojta

alt
Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme a přejeme mnoho dobrého.
alt

 alt