A nejeden! Z asi osmdesátky soutěžících, kteří absolvovali všechny disciplíny, o hodové sobotě vzešla pětice borců, kteří dostali odměny od rychtáře Jiřího Blahy a od MUDr. Tomáše Lajkepa.

Asistovala i bítešská státní policie. Policisté dětem ukázali svoje zbraně a další výbavu, kapela Bridge se postarala o dobrou náladu, skákací hrad a trampolína jistě přinesly úlevu peněženkám rodičů, kteří mají více dětí a méně peněz na kolotoče.

„Mám radost, že bítešská farní zahrada tradičně nabízí krásný prostor pro aktivity zaměřené na děti a mládež. Cítím, že právě takovéto zázemí je v Bíteši hodně potřeba,“ říká k tomu Tomáš Lajkep.

Díky za pomoc patří několika desítkám dobrovolníků, kteří se na přípravě akce podíleli. Akce zahájila cyklus sobotních odpolední, která se konají v průběhu školního roku každou sobotu na faře. Děti zde mají možnost se setkat, v bezpečném prostředí si zahrát zajímavé hry a poznat nenásilnou formou ty nejlepší hodnoty, které křesťanství nabízí současnému světu.

/ Ladislav Koubek

Výsledky soutěže Bíteš hledá borce 2013:

Předškoláci

1. Karel Halámek
2. Martin Halámek
3. Marcela Požárová

1.-2. třída

1. Barunka Tomková
2. Dominik Kunc
3. Viktorka Kroulíková


3.-4. třída

1. Jan Kroulík
2. Sofie Padyšáková
3. Filip Žák

5.-6. třída

1. Vít Fousek
2. Jan Geisselreiter
3. Kateřina Žáková

7.-9. třída

1. Markéta Kučerová
2. Lenka Mrháčová
3. Ludmila Kučerová

Fotogalerie Bíteš hledá Borce 2013

alt