I když to zprvu tak nevypadalo a mladší děti odjeli ve dnech 7.-14. července 2013 na farní tábor v Čučicích bez starostí a s úsměvy na tvářích, vše se za několik dní náhle změnilo. Ale abych nepředbíhal:

  Začátek byl opravdu radostný. Děti v Bíteši nastoupili do kočáru a vydali se do království plného míru, pokoje a blahobytu, do země krále Miroslava, jenž opatruje ve svém paláci zlatý kolovrat - dobrého rádce v těžkých chvílích. Král ještě v ten samý den chystal veliký bál, na kterém si chtěl vybrat svoji milou ženu a budoucí královnu. Na slavnost se sjely princezny a hraběnky z celého širokého okolí, ale také zdejší vlivná statkářka, vlastní matka dcery Fifleny a nevlastní dcery Lady, která v tento slavný večer obsluhovala hosty na bále. I všichni se bavili a tančili, až bál pokročil do pozdních hodin. A král si nakonec na slavnosti svoji budoucí ženu opravdu vybral. Ale ne žádnou princeznu, ale prostou služebnou Ladu, do které se na první pohled zamiloval. A tady povstalo vše zlé. Nevlastní matka Lady se nemohla smířit s tím, že její dceruška Fiflena přijde o korunku a tak se vydala pro pomoc do říše temnoty a zla, kde osnovala plán na ukradení zlatého kolovratu a skáze celého království...

A jak vše dopadlo? Samozřejmě že dobře. I když to děti neměli vůbec lehké a museli čelit proradnosti zlé Věštkyně, hrubiánským výlevům Vodníka, nočním nářkům mrtvých, hrozivé Polednici a dalším temným silám, zlatý kolovrat se jim opět podařilo najít, král vystavil obrovskou svatbu a zemi ovládl opět ten blažený pokoj a klid, jako na začátku našeho příběhu.

Veliké poděkování patří vedoucím a kuchařkám za jejich čas a nasazení při realizaci tábora a v neposlední řadě všem dětem za to, že společně dokázaly udělat farní tábor Čučice 2013 tak krásný!

Za táborový tým

 

Jan Brym - hlavní vedoucí

Fotografie naleznete ve fotogalerii - Farní tábor Čučice.