Letos jsme se po delší době opět rozhodli uspořádat minitábor, který se uskutečnil od 14.2 do 17.2. 2013 na faře ve Březí.

Na tuto víkendovou výpravu nás jel téměř plný počet, a to 28 dětí.

Po příjezdu, vybalení, seznámení, večeři a večerce, se nám s neuvěřitelně tajemným a zlým smíchem zjevila záhada Zimní Královny a rozbitým mocným zrcadlem.

Našli jsme Káje, kterému spadl střep do oka, a Zimní Královna nám jej unesla do svého paláce. A tak, abychom smutné Gerdě pomohli Káje najít, vydali jsme se na 4 denní cestu na Severní pól. Nebylo to však jednoduché, protože abychom se dostali do zimního paláce, museli jsme navštívit sestry Sněhové královny, a to Jaro, Léto a Podzim. Abychom od nich dostali růži, jakožto propustku do dalšího období, museli jsme plnit úkoly.

Na jaře děti musely přijít na nelehkou hádanku a dle instrukcí a úkolů Jaro najít. V Létě děti plnily disciplíny letní olympiády- plavaly, jely dostihy, házely oštěpem (koštětem) a další.

No, a protože Podzim je největší malíř světa, musely děti malovat a vyrábět.

Ale i přes splnění těchto nelehkých úkolů, nás čekal stále jeden nejtěžší! Jaký byl? Čtěte dále kliknutím na "Celý článek..."

V růžích, co jsme dostali od sester Zimy, jsme našli ukryté části mapy, které, když jsme poskládali, tak jsme dostali mapu a v ní vyznačený Severní pól. A vydali jsme se na cestu. Přišli jsme až k místu, kde hlídal medvěd a v pozadí skládal zrcadlo omámený Káj. Avšak, chyběli mu střepy, a tak jsme na nic nečekali a díky hře jsme všechny střepy posbírali a přinesli medvědovi, a ten zase Kájovi. Ale stále jeden střep chyběl. Ale my jsme už tušili, že ten poslední střep má Káj v oku. Poradili jsme mu, ať se Gerdě omluví za své zlé chování, které nastalo po vlétnutí střepu do jeho oka. A po splnění tohoto dobrého skutku, střep z oka vypadl. Ale to už přicházela s, nám již známým, zlým smíchem Zimní Královna a chtěla se zrcadla zmocnit. Avšak my jsme vzali Gerdinu brož, která byla darována z lásky od její maminky, a přitiskli ji Královně k srdci. Poslední střep jsme vložili do zrcadla až na faře a tím, že jsme lidé dobří, i zrcadlo se stalo dobrým.

Na závěr jsme spokojeně oslavili celý pobyt dobrým jídlem a pitím, hudbou a tancem a další den příjemně unavení odjeli domů.

Během minitábora jsme absolvovali dvě noční hry, jednu pro všechny děti a druhou- stezku odvahy- pro děti starší.

 

FOTOGATERIE z miniTábora

Data v kostce:

počet dětí: 28

počet personálu (vedoucí, kuchaři): Vedoucích a asistentů bylo deset, kuchařky dvě

věk dětí: od 7 do 15 let.

Počet dní: čtyři

Nejoblíbenější hra- vypadá to, že se dětem líbila nejvíce letní olympiáda v zimě.

Nejlepší jídlo- Kuře s rýží a knedlíky s meruňkami 

Nejranější vstávání- 7:30, a nebo vstávání na noční hru, už v 0:30 

Jak jsme byli všichni :)