V sobotu 30. září patřil Kulturní dům ve Velké Bíteši Kolpingově rodině, která zde uspořádala první ročník Svatováclavské zábavy. Hlavními aktéry byla kapela F-Box, která umí zaplnit taneční parket do posledního místečka. Večerem potom prováděl Mgr. Ladislav Koubek a Ing. Tomáš Kučera.

 

Celý večer se nesl v příjemném rytmu a přátelské atmosféře. O zábavu zde nebyla nouze - všechny přítomné nadchla „balónková soutěž", která spočívala v prasknutí nafukovacího balónku přivázaného k nohám dalšího tanečního páru. Poslední tři páry na parketu poté obdržely tekutou odměnu.

 

Vzhledem k faktu, že Svatováclavská zábava byla pořádána již po ukončení prohibice - nebyla zde o nic nouze. Alkoholických i nealkoholických nápojů byl plný šenk a obsluha se činila, aby se na každého dostalo co nejdříve - za což jí patří velký dík. Občerstvit se bylo možné také v restauraci Naše bítešská, která přizpůsobila otevírací dobu tak aby byla návštěvníkům maximálně k dispozici.

 

Pro hladové návštěvníky zde byl podáván domácí guláš i utopenci pana místostarosty.

Velice příjemně na mne potom působily bíle prostřené stoly, které umocňovaly sváteční atmosféru.

Myslím, že Vy, kteří jste první ročník Svatováclavské zábavy navštívil, máte sice „utancované"nohy, ale určitě také dobrý pocit z příjemně stráveného večera.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na této akci podíleli a doufám ,že z této zábavy vznikne jedna z dalších příjemných bítešských tradic.

Fotorgafie ze zábavy naleznete v fotogalerii.

Za ICKK

Jana Doubková