Varhany jsou nástroj s majestátným zvukem, který doprovází bohoslužby a je důležitou součástí duchovní hudby. Kostel Jména Panny Marie v Březí má právě s varhany potíže. Současné varhany, které pocházejí z roku 1868, jsou ve špatném stavu zvukovém i technickém.

Ve farnosti je velmi aktivní hudební život. V centru tohoto dění stojí chrámový sbor, ve kterém zpívají převážně mladí lidé a varhany jsou využívány téměř vždy jako doprovodný nástroj. Bohužel je jejich zvuk již nevyhovující. V současné době mají farníci z Březí jediný cíl, a to postavit nové varhany. Pod vedením stávající varhanice už začínají hrát další, a proto nemá nikdo obavy, že by nový nástroj zůstal nevyužitý.

Dát dohromady kompletní částku na nové varhany asi ještě nějaký čas potrvá. K poslednímu květnu letošního roku bylo na kontě sbírky cca 590 000 Kč. Celková částka na nové varhany se však odhaduje na cca 1 600 000 Kč. Kdokoli může podpořit tento projekt finanční částkou na účet: 1623792379/0800. Záleží na každém, jakou částkou podpoří společné dílo. Peníze však nejsou vše, podporu nám můžete vyjádřit i jinak, například dobrým slovem ve svém okolí, širší propagací, modlitbou nebo jiným dobrým nápadem, který zašlete na emailovou adresu:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předem děkujeme všem dárcům

/ Jana Holemá