Rok 2012

V sobotu 30. září patřil Kulturní dům ve Velké Bíteši Kolpingově rodině, která zde uspořádala první ročník Svatováclavské zábavy. Hlavními aktéry byla kapela F-Box, která umí zaplnit taneční parket do posledního místečka. Večerem potom prováděl Mgr. Ladislav Koubek a Ing. Tomáš Kučera.

 

Celý večer se nesl v příjemném rytmu a přátelské atmosféře. O zábavu zde nebyla nouze - všechny přítomné nadchla „balónková soutěž", která spočívala v prasknutí nafukovacího balónku přivázaného k nohám dalšího tanečního páru. Poslední tři páry na parketu poté obdržely tekutou odměnu.

 

Vzhledem k faktu, že Svatováclavská zábava byla pořádána již po ukončení prohibice - nebyla zde o nic nouze. Alkoholických i nealkoholických nápojů byl plný šenk a obsluha se činila, aby se na každého dostalo co nejdříve - za což jí patří velký dík. Občerstvit se bylo možné také v restauraci Naše bítešská, která přizpůsobila otevírací dobu tak aby byla návštěvníkům maximálně k dispozici.

 

Pro hladové návštěvníky zde byl podáván domácí guláš i utopenci pana místostarosty.

Velice příjemně na mne potom působily bíle prostřené stoly, které umocňovaly sváteční atmosféru.

Myslím, že Vy, kteří jste první ročník Svatováclavské zábavy navštívil, máte sice „utancované"nohy, ale určitě také dobrý pocit z příjemně stráveného večera.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na této akci podíleli a doufám ,že z této zábavy vznikne jedna z dalších příjemných bítešských tradic.

Fotorgafie ze zábavy naleznete v fotogalerii.

Za ICKK

Jana Doubková


Velká Bíteš – Velkobítešsko výrazně usiluje o to, aby získalo místa v krajském zastupitelstvu. Asi jako jediná strana mají šanci dostat zástupce Bítešska do kraje lidovci. V těchto dvou týdnech osobně obejdou 3500 domácností, které pozvou ke krajským volbám. Na akci se podílejí tři desítky dobrovolníků.

„Nebylo až tak obtížené získat dobrovolníky, kteří nám pomohou. Je vidět, že máme v Bíteši a okolí srdcaře. Mám z toho radost,“ říká k tomu místostarosta Velké Bíteše Tomáš Kučera.

Spolu se svými kolegy z Osové Bítýšky získal podporu starostů dalších 15 obcí Velkobítešska, ale i dalších osobností z Velké Bíteše, např. MUDr. Jany Ráboňové, MUDr. Svatopluka Horka, Jiřího Rauše či Aloise Koukoly.

 

Mám radost vždy, když lidé umí spojit síly a jít za společným pozitivním cílem. Lidé z Velkobítešska mají nyní šanci, bez ohledu na různé názory, výrazně promluvit do budoucnosti kraje a tím i našeho regionu. Byla by škoda této příležitosti nevyužít. Proto podporuji Tomáše Kučeru, Josefa Macha a Jaroslava Katolického,“ vyjádřil svou podporu Milan Macholán, generální ředitel První brněnské strojírny.

alt

Právě dokončovaná obnova fasády věže bítešského kostela přinesla změnu v jejím vzhledu, které si všiml snad každý. Co tedy bylo cílem památkové obnovy a co vedlo k současnému vzhledu, který už neprezentuje holé lomové zdivo?

alt

taborStovky let starý příběh o hrdinovy s modrou krví ožil 14. – 21. července v obci Stařeč. Tam se letos vypravili mladší děti na farní tábor. A neměli to hned od začátku jednoduché.

Na dlouhé cestě z Jeruzaléma do Anglie se spřátelili s Robinem z Locksley, který se vracel z křižáckých výprav. Nabídl jim ve své zemi střechu nad hlavou. Avšak po příjezdu na svůj hrad zjistil, že v zemi panuje neklid. Zlý šerif z Nottinghamu a jeho bratranec Guy z Gisbornu drancovali a plenili vše, co jim nebylo po vůli. Jejich touha po moci je dovedla k myšlence svrhnout krále Richarda Lví srdce z trůnu. Možná by se jejich plán vydařil, kdyby do děje nevstoupila krásná žena s dobrým srdcem, Mariana…

A jak to všechno dopadlo? Zeptejte se dětí. Byly tak statečné, že přemohly zlého šerifa a se ctí vrátily králi Richardovi jeho zemi.

Velké díky patří všem vedoucím za jejich čas a obětavost, kuchařkám za obdivuhodné gastronomické výkony a v neposlední řadě všem dětem za to, že svojí přítomností udělali tábor Stařeč 2012 tak krásný. J

Jan Brym, hlavní vedoucí