Rok 2011

Tisková zpráva ze dne 19.11.2012

Tříkrálová sbírka roku 2012 je na svém počátku. V současné době totiž probíhají tradiční přípravy. Koordinátorka sbírky Michaela Mahlová připravila za pomoci dobrovolníků celkem 387 pokladnic. V porovnání s minulým rokem je to o osmnáct  pokladnic více. Dobrovolní asistenti, bez kterých by sbírka nemohla probíhat, se již nyní  vydávají zapečetit pokladničky na úřady. I koledníci se už začínají připravovat, třeba tím, že se snaží složit nové koledy.

26 trikralovka

Velké množství rodin s dětmi přilákala tradiční drakiáda, která se uskutečnila v neděli 16. října. Skákací hrad, trampolínu, soutěže o nejlepšího či nejoriginálnějšího draka a spoustu zábavy si děti u Chobůtek užívaly celé odpoledne. Kolpingova rodina a KDU-ČSL děkují firmě POEX za pěkné odměny a všem, kdo pomohli s organizací celé akce.

Fotografie naleznete v fotogalerii.
/ LK

Farní Tábor 2011 - Náměšť nad Oslavou 4. - 17. 7.

Dnešním dnem - neděle asi hodinu po návratu domů - se do našich pamětí nesmazatelně zapsalo.: “Toto společenství a atmosféra mezi námi zůstane navzdory tomu, že čas utíká čím dál rychleji. Nebylo to snad včera, kdy jsme přijeli?” Je opravdu zajímavé, že když člověk prožije řadu zážitků v kruhu dobrých lidí, kteří si pomáhají, utíkají dny rychlostí jen těžko uvěřitelnou.

Podívejte se na několik fotografií z tábora :)

Farni_tabor_st_2011

Přečtěte si více...

V průběhu srpna se konaly 26. světové dny mládeže se Svatým otcem. Z Velké Bíteše se do Španělska vydalo 10 poutníků, z toho 8 i na předprogram do Tarragony, kde bylo asi největší překvapení moře, a 2 přímo do Madridu.

Na předprogramu byl asi nejlepší den v Barceloně, kde jsme navštívili baziliku Sagrada Família a stadion Nou Camp, na kterém hraje FC Barcelona. Večer byl na Fórum koncert světové skupiny U2. V Tarragoně byla dobrá organizace, ale zato horší strava. V Madridu tomu bylo naopak.

I v Madridu jsme se šli podívat na stadiony (Real a Atletico Madrid). To byl veliký zážitek. Hodně mě zaujalo kázání jednoho z českých farářů: „Církev je jediná sociální síť, na které můžeš být vždy on-line. Občas bychom ale měli projet Božím antivirem a tím si pročistit software.“ O luxusní doprovod u českých mší se postarala skupina Credenc.

Při večerní vigilii s papežem začalo pršet a foukal tak silný vítr, že odfoukl papežovi čepičku. Kousek ode mne se ozvalo: „Ani kroupy mě nevyženou!“ Pro všechny v tu chvíli platilo motto světových dnů: Měli jsme v Kristu zapuštěné kořeny, na něm postavené základy, a pevně jsme se drželi víry.

Za opravdu silného deště nás Benedikt XVI. ujišťoval, že na nás prší Boží požehnání. Další den ráno byla mše a papež projel papamobilem 5 metrů ode mne.

Celkově hodnotím setkání se Svatým otcem pozitivně a doufám, že se vše bude přiklánět k tomu, abych za 2 roky letěl na příští světové dny mládeže do Rio de Janeira do Brazílie.

- Petr Mašek

Podívejte se na fotky!

Možná Vás tento nadpis článku zaskočil, a Vy si říkáte, že si někdo něco vymýšlí, nebo si dělá srandu.Avšak ono se to opravdu stalo. Můžete se na toto téma pobavit sami s dětmi, které letos navštívili mladší farní tábor.

tabor